Kompakt Laminant Sistem

KOMPAKT LAMİNANT SİSTEMİ

3 farklı şekilde uygulama yapılır. Akraflı sistemde alüminyum düşey ve yatay taşıyıcılar üzerine 8mm. veya 10mm. kompakt laminant panellerin, arka yüzlerine vidalanan alüminyum agraf aparatları ile asılması yöntemi ile uygulanır. Bu yöntem özellikle çok katlı binaların cephelerinin kaplamasında yaygın olarak kullanılır.

Kompakt laminant cephe sistemi diğer bir uygulama şekli perçinli sistem alüminyum düşey taşıyıcılar üzerine 6mm. veya 8mm. kompakt laminant panellerin, seçilen panellerin renginde perçinler ile tekniğe uygun sabitlenmesi ile uygulanır. Sistem mekanik hızlı uygulanabilir sağlam yapısı ve ekonomik oluşu nedeni ile geniş açıklıklara sahip yapıların cephe kaplamalarında tercih sebebidir.

Kompakt laminant cephe sistemi diğer bir ugulama şekli ise yapıştırmadır. Sistem alüminyum düşey taşıyıcılar üzerine 6mm. veya 8mm. kompakt laminant panellerin, dış cephe koşulları için üretilmiş panel yapıştırıcı sistemleri kullanılarak uygulanır.Sistem kreatif tasarımların hayata geçirilebilmesi için uygun, hızlı uygulanabilen tekniği ile en yaygın tercih edilen uygulama yöntemidir.

Yüksek teknolojisi sayesinde darbelere, yangına, suya ve neme dayanıklıdır. Bu özelliklerin yanı sıra çürümez, bakteri barındırmaz ve kolaylıkla temizlenebilir.